Tullinge SK Tullinge SK   Köp Naturpasset. Registera och betala direkt här på hemsidan   Hyr vår klubbstuga   Köp karta över Lidaskogen med torp-spotting

Kalender

 Year View of 2018
Logga in
Aktiviteter mellan den 15 februari 2018 och den 16 februari 2018

Händelse: februari 2018
13-16
Date:den 1 februari 2018
Title:13-16
Description:

Reflexslinga tillsammans med TMOK's ungdomar.

Glöm inte OL-skor, pannlampa och duschgrejer.

Plats: Harbrostugan, samling 17.50

Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

Torsdagsintervaller
Date:den 1 februari 2018
Title:Torsdagsintervaller
Description:

Snabbdistans på väg. Tre olika längder att välja på ca 14km, 9km, 7km. 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Stockholm Indoor Cup
Date:den 3 februari 2018
Title:Stockholm Indoor Cup
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

LångLånga intervaller
Date:den 3 februari 2018
Title:LångLånga intervaller
Description:

Vi kör långlånga intervaller
15min, 10min och 5min
Alla startar samtidigat de snabbaste springer längs linjen övriga kortar av (håller innervarv) så att alla går imål samtidigt. Vila 3min

 

Times:10:30 - 12:30
Länk:NONE

Stockholm Indoor Cup
Date:den 4 februari 2018
Title:Stockholm Indoor Cup
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Långpass från Brantan - Mot söder Getaren
Date:den 4 februari 2018
Title:Långpass från Brantan - Mot söder Getaren
Description:

Långpass med vätska vid bo kontroll.
SNO är med på passet

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 5 februari 2018
Title:Gympa
Description:
Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Årsmöte i supporterklubben
Date:den 6 februari 2018
Title:Årsmöte i supporterklubben
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Team 912
Date:den 6 februari 2018
Title:Team 912
Description:

Skidträning!

Vi samlas kl. 18 på Lida, vid "bromsplan" nedanför pulkabacken. Observera samlingsplatsen.

Skidutrustning tas med. Det ser ut att bli vintertemperatur (det får vi glädjas åt). Kom ihåg att fingrarna/händerna ofta lätt blir kalla om handskarna/vantarna inte riktigt håller måttet. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 6 februari 2018
Title:13-16
Description:

Backträning på gator. ta med reflexväst! Ingen lampa behövs

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 6 februari 2018
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 6 februari 2018
Title:HD17
Description:

Korta intervaller på väg.

3min vila 2min+4*30'30+4*60'60+4*30'30

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 6 februari 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:M Hoffsten-Arkäng/Ö Arkäng/S+E Sylvan/A Dix

Städ Dam:Carina Stensson och Gunilla Eriksson

Städ Herr:Olle och Anders Skog

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mila By Night #4 - Gustavsberg
Date:den 7 februari 2018
Title:Mila By Night #4 - Gustavsberg
Description:
Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Nattdistans Brosjön - Hemma hos Anderssons
Date:den 8 februari 2018
Title:Nattdistans Brosjön - Hemma hos Anderssons
Description:

Nattdistans på Brosjön hemma hos A-sons i Tumba, Sveavägen 5.
Långa 12km
Mellan 9km
korta 6km
+4km väg tur å retur broängen 

Välkomna

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 9 februari 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Tacokväll för våra 9-12 åringar, Team 912.

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

Storstugan samt mötesrum bokade
Date:den 10 februari 2018
Title:Storstugan samt mötesrum bokade
Description:

10 mila

Times:08:00 - 16:30
Länk:NONE

Tennis-OL - Riksten
Date:den 10 februari 2018
Title:Tennis-OL - Riksten
Description:

Samling vid herrarnas omkädningsrum för info&utspring kl10.30 till startpunkt (ca1km) för TennisOL
7st intervaller 7,6km
5st intervaller 5,2km
Nedjoggning ca 2km till klubbstugan

 

Times:10:30 - 12:30
Länk:NONE

Långpass från Tveta tillsammans med SNO
Date:den 11 februari 2018
Title:Långpass från Tveta tillsammans med SNO
Description:

Gemensam långpass med SNO från deras klubbstuga i Tveta. Starten sker kl10.00 så kom i tid

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Planering 13-16 gruppen
Date:den 11 februari 2018
Title:Planering 13-16 gruppen
Description:

13-16 Ledarmöte

Vi bokar rummet vid entrén!

Times:18:30 - 21:00
Länk:NONE

Team 912
Date:den 13 februari 2018
Title:Team 912
Description:

Skidträning.

Vi samlas kl. 18 på Lida, uppe vid konstsnöspåret. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 13 februari 2018
Title:13-16
Description:

Fartlek med OL-intervaller. Ta med pannlampa.

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 13 februari 2018
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 13 februari 2018
Title:HD17
Description:

Långa intervaller på väg. 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 13 februari 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:M Bratt/R Nilsson/L Zatloukalova/Z Liscinsky/P-O Melinder/L Agén

Städ Dam:Tove och Jessica Sjöberg och Lovisa Svensson

Städ Herr:Lars Sjöberg och Magnus Svensson

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Årsmöte
Date:den 13 februari 2018
Title:Årsmöte
Description:
Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Distans
Date:den 14 februari 2018
Title:Distans
Description:

Distans på stig/grusväg 90-120min. Ta med pannlampa. Vätska finns

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Torsdagsträning
Date:den 15 februari 2018
Title:Torsdagsträning
Description:

OL-träning med pannlampa!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Torsdagsintervaller
Date:den 15 februari 2018
Title:Torsdagsintervaller
Description:

Korta intervaller. 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

StOF Juniorträff m träning av Thierry och föreläsning av landslagsledning
Date:den 17 februari 2018
Title:StOF Juniorträff m träning av Thierry och föreläsning av landslagsledning
Description:

Täby hälsar välkomna till juniorträff med banor av Thierry Gueorgiou och föreläsning om teknik m nyblivne juniorlandslagsledaren Kalle Dahlin. Anmälan i eventor via nedanstående länk. 

Times:00:00 - 00:00
Länk:http://www.svenskorientering.se/globalassets/stockholms-orienteringsforbund/dokument/elitmiljo-och-junior/juniortraff-17-februari.pdf

13-14 träff / 15-16 träff StOF
Date:den 17 februari 2018
Title:13-14 träff / 15-16 träff StOF
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Teknikträning med SNO
Date:den 17 februari 2018
Title:Teknikträning med SNO
Description:

SNO arrangerar två teknikträningar på lördagen, info och anmälan på länken https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7598

Times:10:00 - 12:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7598

Tipspromenad
Date:den 18 februari 2018
Title:Tipspromenad
Description:

Välkomna till en utmanande tipspromenad för vuxna och barn! Semlor och fika serveras i klubbstugan!

 

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Långpass Fullbromalm/Fituna Södertörns Ridcenter
Date:den 18 februari 2018
Title:Långpass Fullbromalm/Fituna Södertörns Ridcenter
Description:

Långpass tillsammans med SNO.
Samling&parkering vid Södertörns ridcenter Fullbromalm kl10, Jag är där och visar vart ni skall parkera, avspringning ca 10.10, 1km till start vid bokontroll. Tre slingor
slinga 1=7,2
slinga 2=4,8km
slinga 3=4,4km
800m till mål
Vätska vid Bo-kontrollen

Times:10:00 - 13:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 19 februari 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Flygklubben

Times:18:00 - 00:00
Länk:NONE

Gympa
Date:den 19 februari 2018
Title:Gympa
Description:

Parkhemsskolan

Times:18:00 - 19:00
Länk:NONE

Team 912
Date:den 20 februari 2018
Title:Team 912
Description:

Säsongens sista skidträning.

Vi samlas på Lida kl. 18 uppe vid skidspåret. 

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

13-16
Date:den 20 februari 2018
Title:13-16
Description:

Korta intervaller. Vi springer på gator och stigar i Rikstensområdet. Tag pannlampa, OL-skor och gärna en reflexväst om ni har!

Vi ses bakom klubbstugan kl 18.00!

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 20 februari 2018
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 20 februari 2018
Title:HD17
Description:

Intervallstege 1'2'3'4'4'3'2'1' med hälften vila.

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 20 februari 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:J+A Aasa/C Stenson/A Bryngelsson/Å Sand/P Sannicolo

Städ Dam:Lena och Elina Sundqvist

Städ Herr:Anders Ställberg och P-O Melinder

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 20 februari 2018
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

EK-möte i lilla rummet vid entrén

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

UngKom Månadsmöte i Styrelserummet
Date:den 20 februari 2018
Title:UngKom Månadsmöte i Styrelserummet
Description:

UngKom bokar styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Nattuglan #4 - Hågelby
Date:den 21 februari 2018
Title:Nattuglan #4 - Hågelby
Description:

Nattugla #4 - Hågelby, mer info
http://www.tullingesk.se/index.asp?z=4190

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Skogsdistans med lampa i Visätraskogen
Date:den 22 februari 2018
Title:Skogsdistans med lampa i Visätraskogen
Description:

 

Skogsdistans med lampa i Visätraskogen
Vätska vid bo-kontroll
Långa 13,8km (två slingor)
Mellan 10,3km (en slinga)
Korta 6,6km

 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Löparträff HD17
Date:den 24 februari 2018
Title:Löparträff HD17
Description:

Årets andra löparträff där vi kommer peppa för vårens stafetter och kommande träningshelg med SNO och OK Hällen.

Anmälan görs på Eventor.

Times:09:00 - 12:30
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7866

Stugan uthyrd
Date:den 24 februari 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:13:00 - 00:00
Länk:NONE

Långpass hos SNO
Date:den 25 februari 2018
Title:Långpass hos SNO
Description:
Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 27 februari 2018
Title:13-16
Description:

Sportlov, egen träning

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 27 februari 2018
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 27 februari 2018
Title:HD17
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 27 februari 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:J Kärrström/J Kärrström/J Einarsson/I Forsén/M Dahlström

Städ Dam:Ellinor Fryxell och Elin Nygren Wåhlin

Städ Herr:Erik Berggren och Mats Fryxell 

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Tumbarundan - Distanspåväg
Date:den 28 februari 2018
Title:Tumbarundan - Distanspåväg
Description:

 

Distans på asfalt från Brantan, vätska hemma hos A-sons på Sveavägen 5.
Långa ca19,5km (tor vätskan + en sliga i Uttran)
Mellan ca 12km tor vätskan)

 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Händelse: mars 2018
Torsdahsintervaller
Date:den 1 mars 2018
Title:Torsdahsintervaller
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 2 mars 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Träningshelg

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Natt OL Lida
Date:den 2 mars 2018
Title:10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Natt OL Lida
Description:

Natt-OL Syd Getaren - Gemensam start 18.45. Samling lida 18.00, Anmälan och mer info i länk

Times:18:00 - 21:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7604

Stugan bokad
Date:den 3 mars 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Träningshelg

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Momentslingor Sågen
Date:den 3 mars 2018
Title:10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Momentslingor Sågen
Description:

Momentslingor -ala Peter Öberg vid Sågen, Nynäshamnsklubbstuga, Anmälan och mer info se länk

Times:10:00 - 12:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7604

10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Brunbild på Långsjön
Date:den 3 mars 2018
Title:10MILA-träningshelg med OK Hällen & SNO - Brunbild på Långsjön
Description:

Brunbild - ala Peter Öberg på Långsjön, Anmälan och mer i bifogad länk

Times:15:00 - 17:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7604

10MILA-träningshelg med OK Hällen och SNO - Långpas från Granby
Date:den 4 mars 2018
Title:10MILA-träningshelg med OK Hällen och SNO - Långpas från Granby
Description:

Långpass från Granby med varierad orientering. Avslutas med intensiv mikro-orientering. Anmälan och info se länk.

Times:10:00 - 12:00
Länk:https://eventor.orientering.se/Activities/Show/7604

Styrelserummet bokad
Date:den 6 mars 2018
Title:Styrelserummet bokad
Description:

SOFT fotledsprojekt

Times:16:00 - 00:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 6 mars 2018
Title:13-16
Description:

Backträning

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Grp 4 träning
Date:den 6 mars 2018
Title:Grp 4 träning
Description:
Times:18:00 - 19:30
Länk:NONE

HD17
Date:den 6 mars 2018
Title:HD17
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 6 mars 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:S+J Lundblad/H. Persson/A+A Ställberg

Städ Dam:Åsa Sand och Åsa Rydenius

Städ Herr:Kent Berggren och Tintin Karlberg

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Mila By Night final #5 - Jaktstart
Date:den 7 mars 2018
Title:Mila By Night final #5 - Jaktstart
Description:
Times:19:00 - 22:00
Länk:NONE

OL skola 'Teori'
Date:den 8 mars 2018
Title:OL skola 'Teori'
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Skogsdistans med lampa - F18/LidaLoop P-gärde
Date:den 8 mars 2018
Title:Skogsdistans med lampa - F18/LidaLoop P-gärde
Description:

 

Skogsdistans med lampa från Brantan.
Vätska vid LidaLoopparkeringsgärde(bo-kontroll)
Långa 12,6km(två slingor)
Mellan 10,1km (en slinga)
Korta 6,5km (ToR bo-kontroll)

 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 10 mars 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Upptaktsträff ungdom

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Teknikträning - 10MILA teräng
Date:den 10 mars 2018
Title:Teknikträning - 10MILA teräng
Description:
Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Långpass hos SNO
Date:den 11 mars 2018
Title:Långpass hos SNO
Description:

Mer info kommer

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 12 mars 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:

Årsmöte

Times:18:00 - 21:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 13 mars 2018
Title:13-16
Description:

Långa intervaller

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

HD17
Date:den 13 mars 2018
Title:HD17
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 13 mars 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:I Larsson/P Dahlström/S Fredlund/T Eriksson/G Ehn

Städ Dam:Jenny Aasa och Lin Normark

Städ Herr:Lukas Arkäng och Oskar Forsberg

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 13 mars 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Nattugglan #5 - Final
Date:den 14 mars 2018
Title:Nattugglan #5 - Final
Description:
Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

OL skola 'Teori'
Date:den 15 mars 2018
Title:OL skola 'Teori'
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Nattdistans Brosjön - Hemma hos Anderssons
Date:den 15 mars 2018
Title:Nattdistans Brosjön - Hemma hos Anderssons
Description:

 

Nattdistans på Brosjön hemifrån A-sons i Tumba.

 

Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

HD17 samling #3 med tema
Date:den 17 mars 2018
Title:HD17 samling #3 med tema
Description:

Teamat bestäms på samlingen i februari

Times:10:30 - 13:00
Länk:NONE

TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Date:den 18 mars 2018
Title:TIPSPROMENAD från TSK-stugan, Brantbrinks IP
Description:

Tipspromenad med barn och vuxenfrågor.
Motionsbingo
Start kl. 10-12
Fikaservering kl. 10-13.  Lotterier

Times:09:00 - 13:00
Länk:NONE

Långpass med teknikinslag
Date:den 18 mars 2018
Title:Långpass med teknikinslag
Description:

Långpass med teknikinslag tillsammans med SNO

Times:10:00 - 12:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 20 mars 2018
Title:13-16
Description:

Korta intervaller

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

HD17
Date:den 20 mars 2018
Title:HD17
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 20 mars 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:Å+F Flodmark/L Matthews/P+L Bergman

Städ Dam:Esmeralda Svenningsson och Gabriella Egerup

Städ Herr:Jonas Lundblad och Lennart Agén

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 20 mars 2018
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

EK-möte i lilla rummet vid entrén

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Storstugan bokad
Date:den 21 mars 2018
Title:Storstugan bokad
Description:

Sportcafe m Bengt Skött

Times:18:00 - 00:00
Länk:NONE

Idrottscafe
Date:den 21 mars 2018
Title:Idrottscafe
Description:

Idrottscafé med radiosportprofilen Bengt Skött som berättar om sina 25 år i radiosportens tjänst.

Times:18:30 - 20:30
Länk:NONE

OL skola 'Teori'
Date:den 22 mars 2018
Title:OL skola 'Teori'
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Torsdagsintervaller
Date:den 22 mars 2018
Title:Torsdagsintervaller
Description:
Times:18:00 - 20:00
Länk:NONE

Nyköpingsnatten
Date:den 23 mars 2018
Title:Nyköpingsnatten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Kommittédag
Date:den 24 mars 2018
Title:Kommittédag
Description:

Storstugan

Times:11:00 - 16:00
Länk:NONE

Måsenstafetten
Date:den 25 mars 2018
Title:Måsenstafetten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 26 mars 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Lärarutb SOFT

Times:08:00 - 16:00
Länk:NONE

13-16
Date:den 27 mars 2018
Title:13-16
Description:

Påsk-OL?

Times:18:00 - 19:15
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 27 mars 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:L+K Berggren/K Jönsson/M Åhgren/T Karlberg

Städ Dam:Sofia Sundström och Lina Berggren

Städ Herr:Robert Lidström och Gunnar Ehn

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

13-14 träff / 15-16 träff StOF
Date:den 28 mars 2018
Title:13-14 träff / 15-16 träff StOF
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Juniorprojektet (Snättringe)
Date:den 28 mars 2018
Title:Juniorprojektet (Snättringe)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: april 2018
Soppa/städ
Date:den 3 april 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:J+S Lönnkvist/S Persson/I Åkerman/C Eriksson/A Riseth

Städ Dam:Lovisa och Caroline och Anna-Lena Längheim

Städ Herr:Alf Andersson och Rudolf Hersen

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ultralång SM
Date:den 7 april 2018
Title:Ultralång SM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Mälarhöjdens IK (UP)
Date:den 8 april 2018
Title:Mälarhöjdens IK (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Rånässtafetten
Date:den 8 april 2018
Title:Rånässtafetten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 10 april 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:P Bergh/Å Hansson/H Trofast/P-L Putkonen/A Karlsson

Städ Dam:Mari Heijkenskjöld och Anna Perneby

Städ Herr:Daniel Ekenstedt och Örjan Arkäng

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 10 april 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 12 april 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:

Tiomilarepet

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Swedish Leauge
Date:den 13 april 2018
Title:Swedish Leauge
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Klubbresa Sundsvall
Date:den 13 april 2018
Title:Klubbresa Sundsvall
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Swedish Leauge
Date:den 14 april 2018
Title:Swedish Leauge
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Täby (UP)
Date:den 14 april 2018
Title:Täby (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stigtomtakavlen
Date:den 14 april 2018
Title:Stigtomtakavlen
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vuxenkurs (grön)
Date:den 14 april 2018
Title:Vuxenkurs (grön)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan bokad
Date:den 14 april 2018
Title:Stugan bokad
Description:

Vuxen kurs OL

Times:09:00 - 21:00
Länk:NONE

Swedish Leauge
Date:den 15 april 2018
Title:Swedish Leauge
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stigtomtakavlen
Date:den 15 april 2018
Title:Stigtomtakavlen
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vuxenkurs (vit)
Date:den 17 april 2018
Title:Vuxenkurs (vit)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 17 april 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:K Håland/M Heinrup/L Hävren/G Eriksson/T Johansson

Städ Dam:Malin Dahlström och Kerstin Imark

Städ Herr:Rikard Imark och Tomas Hultqvist

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 17 april 2018
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

EK-möte i lilla rummet vid entrén

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 19 april 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Natt SM
Date:den 20 april 2018
Title:Natt SM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Järfälla OK (UP)
Date:den 22 april 2018
Title:Järfälla OK (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Swedish Leauge
Date:den 22 april 2018
Title:Swedish Leauge
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vuxenkurs (gul)
Date:den 24 april 2018
Title:Vuxenkurs (gul)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 24 april 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:K+A Skog/L+T Sundberg/C+P Mattila

Städ Dam:Elisabeth Stålhammar och Anna Dix

Städ Herr:Ingemar Åkerman och Joakim Lönnkvist

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 26 april 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthurd
Date:den 27 april 2018
Title:Stugan uthurd
Description:

Tjeckiskt OL gäng

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 28 april 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:

Tjeckiskt OL gäng

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Tiomila
Date:den 28 april 2018
Title:Tiomila
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 29 april 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:

Tjeckiskt OL gäng

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Tiomila
Date:den 29 april 2018
Title:Tiomila
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 30 april 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: maj 2018
Sprint DM
Date:den 1 maj 2018
Title:Sprint DM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vuxenkurs (Sprint DM)
Date:den 1 maj 2018
Title:Vuxenkurs (Sprint DM)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 1 maj 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa: Ingen soppa denna vecka (1 maj)

Städ Dam:Lisa Sundberg och Lena Södervall

Städ Herr:Per Arne och Fredrik Forsberg

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Ungdomsserien deltävling 1
Date:den 3 maj 2018
Title:Ungdomsserien deltävling 1
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Haninge SOK (UP)
Date:den 5 maj 2018
Title:Haninge SOK (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vuxenkurs (orange)
Date:den 8 maj 2018
Title:Vuxenkurs (orange)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 8 maj 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:J+S Ferdman/X+M Svensson/A+M Flodman

Städ Dam:Maria Kärrström och Anna Ställberg

Städ Herr:Tobias Forsén och Peter Bergman

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Klubbresa Sundsvall
Date:den 10 maj 2018
Title:Klubbresa Sundsvall
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Klubbresa Sundsvall
Date:den 11 maj 2018
Title:Klubbresa Sundsvall
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Klubbresa Sundsvall
Date:den 12 maj 2018
Title:Klubbresa Sundsvall
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomsserie deltävling 2
Date:den 15 maj 2018
Title:Ungdomsserie deltävling 2
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 15 maj 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:Å+J Rydenius/E Svenningsson/G Egerup/F Johansson

Städ Dam:Åsa Hansson och Sara Sylvan

Städ Herr:Andreas Aasa och Johan Ställberg

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 15 maj 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Stockholm City Cup 1
Date:den 16 maj 2018
Title:Stockholm City Cup 1
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 17 maj 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Dag KM orientering
Date:den 20 maj 2018
Title:Dag KM orientering
Description:

Helaklubben aktivitet

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 22 maj 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:E+P Stålhammar/L+N Södervall/S Visborg

Städ Dam:Magdalena Hoffsten-Arkäng och Anna Flodman

Städ Herr:Henrik Trofast och Erik Myrberger

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

EK-möte i lilla rummet vid entrén
Date:den 22 maj 2018
Title:EK-möte i lilla rummet vid entrén
Description:

EK-möte i lilla rummet vid entrén

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stockholm City Cup 2
Date:den 23 maj 2018
Title:Stockholm City Cup 2
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

StoF sommarläger
Date:den 25 maj 2018
Title:StoF sommarläger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

StoF sommarläger
Date:den 26 maj 2018
Title:StoF sommarläger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

JuniorVM test
Date:den 26 maj 2018
Title:JuniorVM test
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stugan uthyrd
Date:den 26 maj 2018
Title:Stugan uthyrd
Description:
Times:13:00 - 19:00
Länk:NONE

StoF sommarläger
Date:den 27 maj 2018
Title:StoF sommarläger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

JuniorVM test
Date:den 27 maj 2018
Title:JuniorVM test
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 29 maj 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:L+B Normark/H Bladh/J Ohlin/K Lundberg

Städ Dam:Kerstin Håland och Carin Mattila

Städ Herr:Markus Fredlund och Stefan Fredlund

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Stockholm City Cup 3
Date:den 30 maj 2018
Title:Stockholm City Cup 3
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: juni 2018
Sprint SM
Date:den 2 juni 2018
Title:Sprint SM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Sprint SM
Date:den 3 juni 2018
Title:Sprint SM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

SM läger
Date:den 4 juni 2018
Title:SM läger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

SM läger
Date:den 5 juni 2018
Title:SM läger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 5 juni 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:L+P Leickt/L Evjen/D Nygren/A+E Myrberger

Städ Dam:Karin Tvingsjö och Carina Ronge

Städ Herr:Daniel Helander och Nicklas Södervall

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

SM läger
Date:den 6 juni 2018
Title:SM läger
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Centrum Teamsprint
Date:den 6 juni 2018
Title:Centrum Teamsprint
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

LidaLoop
Date:den 9 juni 2018
Title:LidaLoop
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

LidaLoop
Date:den 10 juni 2018
Title:LidaLoop
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

13-14 träff StOF
Date:den 11 juni 2018
Title:13-14 träff StOF
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Soppa/städ
Date:den 12 juni 2018
Title:Soppa/städ
Description:

Soppa:P Emanuelsson/I+R Hersén/T Svensson/K Tvingsjö

Städ Dam:Karin Lundberg och Åsa Flodmark

Städ Herr:Stefan Ferdman och Magnus Flodman

Times:19:00 - 21:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 12 juni 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Jukola
Date:den 16 juni 2018
Title:Jukola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Jukola
Date:den 17 juni 2018
Title:Jukola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Melkers Minne (stafett)
Date:den 19 juni 2018
Title:Melkers Minne (stafett)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger 1
Date:den 19 juni 2018
Title:Domaruddenläger 1
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger 1 och 2
Date:den 20 juni 2018
Title:Domaruddenläger 1 och 2
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger 2
Date:den 21 juni 2018
Title:Domaruddenläger 2
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 24 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 25 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 26 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 27 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 28 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Riksläger Idre
Date:den 29 juni 2018
Title:Riksläger Idre
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: juli 2018
Det finns inga händelser denna dag.

Händelse: augusti 2018
Ungdomens 10mila
Date:den 3 augusti 2018
Title:Ungdomens 10mila
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomens 10mila
Date:den 4 augusti 2018
Title:Ungdomens 10mila
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger HD14
Date:den 6 augusti 2018
Title:Domaruddenläger HD14
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger HD14
Date:den 7 augusti 2018
Title:Domaruddenläger HD14
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger HD12
Date:den 8 augusti 2018
Title:Domaruddenläger HD12
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Domaruddenläger HD12
Date:den 9 augusti 2018
Title:Domaruddenläger HD12
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

USMläger Söderhamn
Date:den 11 augusti 2018
Title:USMläger Söderhamn
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

USMläger Söderhamn
Date:den 12 augusti 2018
Title:USMläger Söderhamn
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

USMläger Söderhamn
Date:den 13 augusti 2018
Title:USMläger Söderhamn
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Checkpoint/Skattjakten
Date:den 13 augusti 2018
Title:Checkpoint/Skattjakten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

USMläger Söderhamn
Date:den 14 augusti 2018
Title:USMläger Söderhamn
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Checkpoint/Skattjakten
Date:den 14 augusti 2018
Title:Checkpoint/Skattjakten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 14 augusti 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Checkpoint/Skattjakten
Date:den 15 augusti 2018
Title:Checkpoint/Skattjakten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Checkpoint/Skattjakten
Date:den 16 augusti 2018
Title:Checkpoint/Skattjakten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Checkpoint/Skattjakten
Date:den 17 augusti 2018
Title:Checkpoint/Skattjakten
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomens Jukola
Date:den 18 augusti 2018
Title:Ungdomens Jukola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomens Jukola
Date:den 19 augusti 2018
Title:Ungdomens Jukola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Sprint KM
Date:den 21 augusti 2018
Title:Sprint KM
Description:

Helaklubben aktivitet

Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 23 augusti 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Lång DM orientering
Date:den 25 augusti 2018
Title:Lång DM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Medel DM orientering
Date:den 26 augusti 2018
Title:Medel DM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Terräng KM
Date:den 28 augusti 2018
Title:Terräng KM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomsserie deltävling 3
Date:den 29 augusti 2018
Title:Ungdomsserie deltävling 3
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Sprint USM
Date:den 31 augusti 2018
Title:Sprint USM
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: september 2018
Lång USM orientering
Date:den 1 september 2018
Title:Lång USM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stafett USM orientering
Date:den 2 september 2018
Title:Stafett USM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 6 september 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OK Ravinen (UP)
Date:den 8 september 2018
Title:OK Ravinen (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Lång SM orientering
Date:den 8 september 2018
Title:Lång SM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 13 september 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 13 september 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Medel SM orientering
Date:den 14 september 2018
Title:Medel SM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stafett SM orientering
Date:den 15 september 2018
Title:Stafett SM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Österåkerskavlen
Date:den 15 september 2018
Title:Österåkerskavlen
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Vaxholms OK (UP)
Date:den 16 september 2018
Title:Vaxholms OK (UP)
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 18 september 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Natt DM orientering
Date:den 21 september 2018
Title:Natt DM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Stafett DM orientering
Date:den 23 september 2018
Title:Stafett DM orientering
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

NattiNatti
Date:den 26 september 2018
Title:NattiNatti
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

OLskola
Date:den 27 september 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Ungdomsserie FINAL
Date:den 29 september 2018
Title:Ungdomsserie FINAL
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: oktober 2018
OLskola
Date:den 4 oktober 2018
Title:OLskola
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

25-manna
Date:den 6 oktober 2018
Title:25-manna
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

DalaDubbeln
Date:den 20 oktober 2018
Title:DalaDubbeln
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

DalaDubbeln
Date:den 21 oktober 2018
Title:DalaDubbeln
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Natt KM orientering ungdom
Date:den 23 oktober 2018
Title:Natt KM orientering ungdom
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 23 oktober 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Smålandskavlen
Date:den 27 oktober 2018
Title:Smålandskavlen
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Smålandskavlen
Date:den 28 oktober 2018
Title:Smålandskavlen
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: november 2018
MilaByNight
Date:den 14 november 2018
Title:MilaByNight
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 20 november 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Ungdomsavslutning m. stora prisbordet
Date:den 25 november 2018
Title:Ungdomsavslutning m. stora prisbordet
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Händelse: december 2018
Luciaracet
Date:den 9 december 2018
Title:Luciaracet
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Mila by Night
Date:den 12 december 2018
Title:Mila by Night
Description:
Times:00:00 - 00:00
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 18 december 2018
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Händelse: januari 2019
Styrelsemöte
Date:den 15 januari 2019
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

Styrelsemöte
Date:den 29 januari 2019
Title:Styrelsemöte
Description:

Styrelserummet

Times:20:00 - 21:30
Länk:NONE

december 2018
  Ti On To Fr
V       1
V 2345678
V 9101112131415
V 16171819202122
V 23242526272829
V 3031     

januari 2019
  Ti On To Fr
V   12345
V 6789101112
V 13141516171819
V 20212223242526
V 2728293031  

februari 2019
  Ti On To Fr
V      12
V 3456789
V 10111213141516
V 17181920212223
V 2425262728  

 

Tullinge Sportklubb, Sveavägen 5, 14731 Tumba, info@tullingesk.se
Hemsidesansvarig: Henrik Persson
Material på hemsidan tillhör Tullinge Sportklubb 1996-2012